środa, 17 lutego 2016

STARA RAMA - DIY CZYLI DRUGIE ŻYCIE

RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

Długo się zastanawiałam na jaki temat przygotować Wam post. Możliwości jest wiele, ale nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się wpisy z dziedziny DIY, zrób to sam, recycling design, handmade itp. Bardzo entuzjastycznie przyjęliście post o alternatywnej choince, więc dzisiaj coś w tym klimacie. Przygotowałam dla Was zbiór ciekawych inspiracji z wykorzystaniem starej ramy. Jestem przekonana, że każdy z Was ma taką w domu, piwnicy lub na strychu. Nie ma znaczenia rozmiar, nie ważne czy jest po obrazie czy oknie... Wszystko da się wykorzystać!   


Zapraszam do czytania, oglądania i komentowania!


JAK WYKORZYSTAĆ STARĄ RAMĘ?

Możliwości jest wiele, możemy zrobić wszystko to na co mamy ochotę i pomysł :) Ja dziś chcę Was zainspirować do stworzenia czegoś absolutnie indywidualnego i niepowtarzalnego, bo nawet jeśli wybierzecie jakiś kierunek czy motyw to nie ma szansy żeby powstały dwie takie same rzeczy. Także do dzieła! 

JAKO ORGANIZER

Jedno z popularniejszych rozwiązań. Wiele pięknych inspiracji zachęca do działania! Środek ramy możemy wypełnić materiałem, siatką, pomalować farbą magnetyczną lub kredową. Z pewnością taki element użytkowo-dekoracyjny zachęci do utrzymania porządku np. wśród kosmetyków czy kolczyków :)

RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
DEKORACJA 3D

Kto powiedział, że jeśli w ramie to tylko obraz? Jeśli masz ochotę to powieś sobie co tam tylko chcesz... nawet słoik, rośliny lub MISIA! Jest to kapitalny pomysł na wykorzystanie sentymentalnych dla nas przedmiotów. Nasze stare pluszaki z dzieciństwa, notesy z wierszami, kawałek patyka który wbiliście sobie w dzieciństwie w kolano... tak, posiadam gdzieś taki :D Nasze wspomnienia zasługują na drugie życie!
RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
MAPA WSPOMNIEŃ

A jeśli już mowa o wspomnieniach to nie może w tym zestawieniu zabraknąć zdjęć. Stara rama to wymarzony element do wyeksponowania ich. Świetnie sprawdzą się w tej roli ramy okienne, a dodatkowo jeśli mają szprosy to bajka! Fakt, że taka forma dekoracji staje się coraz bardziej popularna, ale... who cares? Cotton Ballsy też ma prawie każdy i nikt się tym nie przejmuje ;) A taka "ramka" na zdjęcia wykonana własnoręcznie to tylko powód do dumy.  
RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
RAMA DLA RAMY

Stara rama jest piękna sama w sobie, dlatego nie zawsze trzeba ją czymś wypełniać. Puste ramy na ścianie to świetna dekoracja, a czasem potrzebujemy również czegoś co będzie stanowić ramę dla innych ram... Bo przecież co dwie ramy to nie jedna!
RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
UŻYTECZNIE

A na koniec coś dla lubiących przedmioty łączące w sobie funkcję dekoracyjną i użytkową. Możemy w niej ukryć telewizor, wykorzystać jako lustro, stolik lub tacę. Osobiście moje serce skradły podkładki z wypełnieniem z korka. Świetny pomysł! Wykorzystanie ram jako obudowy półki też jest ciekawe.
RAMA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
Źródło: pinterest.com


Jestem ciekawa czy te propozycje przypadły Wam do gustu i jaki jest Wasz stosunek do dawania drugiego życia przedmiotom? A może macie w swoich domach takie stare już wykorzystane ramy? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!  

Odsyłam Was również na mój profil na Pinterest. Tam znajdziecie jeszcze więcej informacji i linki do stron pokazujących wykonanie niektórych z tych rzeczy.
Obserwuj tablicę STARA RAMA - DRUGIE ŻYCIE należącą do użytkownika MG love.
Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz