niedziela, 17 stycznia 2016

MAŁE MIESZKANIE TYPU STUDIO

Dziś chciałabym Wam zaprezentować nasz projekt wnętrza małego mieszkania typu studio. Zabierałam się do tego wpisu już od kilku tygodni, ale ciągle brakowało mi czasu, a przecież inne projekty też chcą się pokazać. Korzystam więc z okazji, że mój mężczyzna jest chory i leży grzecznie w łóżku i szybciutko nadrabiam zaległości :) 
PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

Zapraszam!
                                                                                                                             

PROJEKT WNĘTRZA PODDASZA W PRZEDWOJENNEJ WILLI W NYSIE

Może na początek napiszę Wam co to jest mieszkanie typu studio. Otóż jest to nic innego jak kawalerka w której mamy zazwyczaj tylko dwa pomieszczenia - łazienkę i wszystko pozostałe. To wielofunkcyjne pomieszczenie musi pełnić rolę kuchni, sypialni, salonu oraz miejsca do pracy. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ oprócz konieczności zmieszczenia tych wszystkich funkcji w środku, pomieszczenie musi też dobrze wyglądać, być funkcjonale i przytulne. Nasze mieszkanie ma powierzchnię 39m2 włącznie z łazienką i jak zobaczycie na rzucie jest długie i wąskie. Dodatkowym utrudnieniem, ale przy tym ozdobą, jest widoczna konstrukcja dachu czyli słupy, belki, zastrzały i miecze. Jak już wcześniej wspominałam, mieszkanie zlokalizowane jest w przedwojennej willi na poddaszu i prawie przez całą szerokość rozciąga się okno typu wole oko. Swoją drogą muszę Wam powiedzieć, że namęczyłam się przy tym modelu, te wszystkie skosy i dodatkowo wole oko prawie wykończyły mnie nerwowo :) Ale wracając do tematu... Przy takich małych wnętrzach nie małym problemem jest dobór mebli. Jeśli wybierzemy masywne, ale pojemne to przytłoczą przestrzeń i będzie wydawało się, że pokój jest zagracony. W tym projekcie udało się uniknąć tego dylematu, wykorzystaliśmy wnękę przy wejściu na szafę przesuwną do pełnej wysokości pomieszczenia, która pomieści wszystkie potrzebne rzeczy. Kuchnia... Co zrobić żeby w tak małej przestrzeni swobodnie się w niej poruszać, żeby choć wizualnie była oddzielona od reszty i najważniejsze... gdzie zjeść posiłek? Problemów do rozwiązania trochę było, ale jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, została zaaranżowana na prawym boku i pomimo małych rozmiarów jest wygodna, funkcjonalna, posiada miejsce do siedzenia i spożywania posiłków, czyli wszystkie założenia zostały osiągnięte. Przeciwległy bok to miejsce do pracy, mamy całkiem spory blat, półki oraz szuflady do wykorzystania. Całość utrzymana jest w jasnej, rozbielonej kolorystyce i ma współczesną formę co sprawia, że wnętrze wydaje się być większe, niż jest w rzeczywistości. Dopełnienie stanowią czarne dodatki, które wprowadzają odrobinę dynamiki. Łazienka musiała pomieścić prysznic, umywalkę, pralkę oraz miskę ustępową. Żeby było ciekawiej pomieszczenie to posiada trzy skosy i słup! To tak na wszelki wypadek, żeby za szybko nam nie poszło :) W środku króluje biel, szarość i ciepłe drewno. Słup został zabudowany ścianką, która stanowi zakończenie blatu z umywalką i szafki. Rozmieszczenie poszczególnych elementów jest dobrze widoczne na rzucie :)
PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK 1

PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK 2

PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK 3

PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK 4

PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - RZUT -  MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
 Tak wgląda mieszkanie w czasie inwentaryzacji.

PROJEKT WNĘTRZA - MIESZKANIE STUDIO NYSA - INWENTARYZACJA -  MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

Co myślicie o tym wnętrzu? Jestem ciekawa Waszych opinii :)

Projekt wnętrza: arch. Szymon Pleszczak
                           arch. Marta Głuszek


Pozdrawiam


W tworzenie postów wkładam dużo pracy i serca. Jeśli podoba Ci się to co piszę i sposób w jaki to robię, zostaw po sobie ślad:) Będzie mi bardzo miło, gdy napiszesz komentarz, udostępnisz post lub polubisz stronę bloga MG love DESIGN na FB.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz