środa, 16 grudnia 2015

CHOINKA INACZEJ CZYLI ALTERNATYWNE DRZEWKO ŚWIĄTECZNE


Choinka... Jest to jeden z ważniejszych symboli świąt, a wielu z nas nie wyobraża sobie jej nieobecności podczas wigilijnego kolędowania. Nie ukrywam, że uwielbiam ją ubierać, uwielbiam na nią patrzeć, uwielbiam jej magię! Już się nie mogę doczekać widoku choinki w salonie, ale muszę jeszcze trochę poczekać, ponieważ ubieramy ją zazwyczaj w Wigilię. Może w tym roku uda się to zrobić chwilkę wcześniej :) Dziś jednak chciałam Wam przedstawić choinkę trochę w innym wydaniu. Czasami zdarzają się sytuacje, że nie mamy miejsca na postawienie klasycznego drzewka lub chcemy zrobić coś inaczej, po swojemu. Tu na ratunek przychodzi nam internet, nasza wyobraźnia i to co mamy w domu, a uwierzcie że dekorację w kształcie choinki można zrobić ze wszystkiego! Książki, gałązki, deski, światełka, a nawet baloniki, to baza do stworzenia oryginalnego i co najważniejsze w całości naszego "drzewka świątecznego". 


Zapraszam do czytania, oglądania i komentowania!


CHOINKA DIY

Przeszukując otchłań internetu w poszukiwaniu inspiracji na świąteczne dekoracje, często trafiałam na różnego typu alternatywne choinki. Wiele z nich zauroczyło mnie swoją prostotą i oryginalnością. Myślę, że grzechem byłoby nie wykorzystanie świątecznego klimatu na pokazanie Wam ich wszystkich w formie postu. Jestem przekonana, że wiele z nich przypadnie Wam do gustu, a samo oglądanie sprawi całkiem sporo przyjemności. A kto wie, może po obejrzeniu zdjęć sami zapragniecie stworzyć coś swojego, bo jak się przekonacie za chwilę, wszystkie potrzebne do tego przedmioty macie z pewnością w domu. 

CHOINKA Z DESEK I GAŁĄZEK

Przygotujemy ją z palet, desek lub gałęzi znalezionych podczas jesiennych spacerów. Idealnie wkomponuje się we wnętrze skandynawskie. Wystarczy ozdobić ją światełkami, prostymi i naturalnymi ozdobami, a otrzymamy przepiękną dekorację przywodzącą na myśl naturę. 
1 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

2 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

3 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

4 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK


CHOINKA Z KSIĄŻEK I PAPIERU

Idealne rozwiązanie dla posiadaczy dużej ilości książek lub ich miłośników :) Wystarczy ułożyć je w stos zwężający się ku górze, położyć na górze gwiazdę i już! Jeśli dorzucimy jeszcze światełka lub łańcuch będzie na bogato. Z tektury, papieru, starych gazet czy też rolek papieru kolorowego też możemy wykonać bardzo ciekawą alternatywę choinki. Nożyczki w dłoń i do dzieła!
5 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK


CHOINKA ZE ŚWIATŁA I DRABINY

Masz w domu drabinę której nie masz gdzie schować na święta? Jak widać na poniższych zdjęciach nie jest to już żaden problem! Wystarczy ją wyczyścić, przyozdobić świątecznymi dekoracjami i spojrzeć na nią trochę łagodniejszym okiem, a stanie się ciekawą ozdobą naszego domu. Jeśli nie dysponujemy niestety ani kawałkiem wolnej przestrzeni na podłodze ratuje nas ściana. Wystarczy, że z lampek choinkowych ułożymy na niej kształt choinki, przykleimy taśmą lub przymocujemy haczykami, powiesimy kilka ozdób, podłączymy do prądu i zgasimy światło. Efekt będzie błyskotliwy :)
6 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK


CHOINKA ZE WSPOMNIEŃ I WYOBRAŹNI

A na koniec chyba najbardziej kreatywna z możliwości. Wykorzystujemy wszystko to na co mamy ochotę patrzeć przez święta. Mogą to być pocztówki lub zdjęcia z wakacji, sentymentalne przedmioty ułożone na kształt choinki. Jeśli mamy w domu ścianę tablicową możemy pobawić się w artystę i narysować swoje wymarzone drzewko. Możemy użyć taśm washi tape lub... balonów! W tym wypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia.
7 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

8 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK

9 ALTERNATYWNA CHOINKA - MG LOVE DESIGN BY MARTA GŁUSZEK
Źródło: pinterest.com


Jestem ciekawa czy propozycje przypadły Wam do gustu i co myślicie o takiej formie zamiennika choinki? A może jesteście zwolennikami obu form? Osobiście nie wyobrażam sobie domu bez tradycyjnej choinki, ale którąś z powyższych chętnie widziałabym u siebie jako dodatkową.

Jeszcze więcej inspiracji z choinką alternatywną znajdziecie na moim profilu na Pinterest. 


Obserwuj tablicę CHOINKA INACZEJ / CHRISTMAS TREE DIY należącą do użytkownika MG love.Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz