środa, 14 stycznia 2015

BIOKOMINEK - KOMINEK W BLOKU

Witajcie!
Dziś przygotowałam dla Was trochę informacji o bardzo ważnym elemencie każdego dom, który niestety nie zawsze jest dostępny dla osób mieszkających w mieszkaniu. Kominek, bo o nim mowa jest według mnie "sercem" naszych czterech kątów. Bo kto z Was czasem nie marzył o chwili relaksu przy kominku? Niezależnie od tego czy jest nowoczesny czy klasyczny wprowadza do pomieszczenia domową atmosferę, przytulność i ciepło... nie tylko to odczuwalne. 
Dlatego jeśli marzysz o kominku, a z różnych względów tradycyjny nie jest możliwy, przedstawiam Ci alternatywę!


BIOKOMINEK

Na początek kilka słów co to właściwie jest i czym się charakteryzuje.
Biokominek to rodzaj kominka w który paliwem opałowym zamiast drewna jest biopaliwo. Nie są nam potrzebne żadne przewody kominowe, ponieważ biokominek nie wymaga podłączenia do komina. Można go ustawić w dowolnym miejscu, a wykorzystane w nim paliwo nie emituje żadnych szkodliwych substancji i nie wytwarza popiołu.
Biokominek w bloku

WZORNICTWO
Wybór dostępnych na naszym rynku biokominków jest ogromny. Tylko od nas zależy czy ma mieć on charakter nowoczesny czy industrialny. Możliwości jest naprawdę wiele. Gdy jesteśmy na etapie kompleksowego remontu danego pomieszczenia możemy pokusić się o kominek wbudowany we wnękę. Jeśli chcemy jedynie wkomponować go w pomieszczenie już zaaranżowane to możemy postawić go na podłodze z dekoracyjną oprawą lub powiesić na ścianie. Do wyboru mamy również wersje wolnostojące, wtedy każdego dnia nasz kominek może stać w innym miejscu. Są też kominki wbudowane w meble np. stół. 
Biokominek w bloku

Biokominek w bloku

BIOPALIWO I OGRZEWANIE
Biopaliwio czyli bioetanol jest paliwem ekologicznym dostępnym do kupienia w postaci płynnej lub żelowej. Jego wydajność zależy od ustawionych parametrów, ale szacunkowo można przyjąć, że 1L płynu wystarczy na 4-9 godzin. Pomimo tego że biokominek wytwarza ciepło, należy pamiętać o tym, że nie może stanowić on głównego ogrzewania w mieszkaniu czy domu. 
Biokominek w bloku

Biokominek w bloku

BEZPIECZEŃSTWO
Trzymając się tych kilku prostych zasad możemy stać się szczęśliwymi użytkownikami biokominka, a mianowicie:
  • Kupuj paliwo tylko z atestem, nieatestowane może być niebezpieczne w użyciu i wydzielać nieprzyjemny zapach;
  • Nie ustawiaj kominka w pobliżu łatwopalnych przedmiotów;
  • Pamiętaj, aby NIGDY nie dolewać paliwa do palącego się kominka;
  • Przy zakupie nie sugeruj się tylko ceną, szczególną uwagę zwróć na jakość wykonania i zastosowane materiały - czy aby na pewno są odporne na działanie ognia.
Biokominek w bloku

Na rynku dostępnych jest wiele modeli biokominków, a przedział cenowy wynosi od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy. 
Biokominek w bloku
Źródło: Kolaże wykonane są przeze mnie ze zdjęć znalezionych na pinterest.com

Kupić go możemy w dużych sieciach handlowych typu Leroy Marlin lub u producentów specjalizujących się tylko w takich wyrobach. Wybór zależy tylko od naszego gustu i zasobności portfela.


Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz