czwartek, 8 stycznia 2015

SZYKOWNA SZAROŚĆ

Cykl: KOLORY WE WNĘTRZACH

Tym razem w ramach cyklu przygotowałam dla Was mnóstwo inspiracji wnętrzarskich koloru, który niesłusznie uważany jest za smutny, zimny i ponury. Liczę, że po tym poście jeśli również tak myśleliście zmienicie zdanie. Zapraszam!


SZAROŚĆ WE WNĘTRZU


Jeśli szukasz koloru, który nie jest chwilową pokusą mody to trafiłeś idealnie. Szary, bo o nim mowa, jest kolorem uniwersalnym i ponadczasowym. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu naszego domu, począwszy od kuchni, jadalni i salonu, poprzez sypialnię i łazienkę, na pokoju dziecięcym kończąc. Jego uniwersalność polega na niezliczonej ilości odcieni, od chłodnych po ciepłe, dzięki czemu nasze możliwości aranżacyjne są nieograniczone. Szary pasuje do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych, a także tych w stylu skandynawskim czy retro.

KUCHNIA W SZAROŚCIACH 

Na poniższych zdjęciach przedstawione zostały kuchnie w różnych stylach. Widzimy, że szary sprawdza się zarówno przy założeniach nowoczesnych jak i stylizowanych. Bardzo dobrze komponuje się z bielą. Warto zwrócić uwagę na dużą obecność drewna na poniższych fotografiach. Znalazło się ono w tych aranżacjach nieprzypadkowo, ponieważ drewno w sposób fenomenalny przełamuje pozorną surowość koloru szarego i nadaje mu przyjemny, ciepły charakter.
Szarość we wnętrzu

Szarość we wnętrzu

SALON W SZAROŚCIACH

Kolor szary, jest jednym z tych nielicznych, który można łączyć z każdym kolorem. Doskonale sprawdzi się z wyżej wspomnianą bielą, jak i kolorami intensywnymi. Warto jednak pamiętać, że pięknie prezentuje się z żółtymi i pomarańczowymi odcieniami, beżami i brązami. 
Szarość we wnętrzach
Srebrne dodatki nadają wnętrzu subtelnego luksusowego charakteru.
Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

Szary pomimo posądzania o surowość pięknie komponuje się z kolorami pastelowymi i puchatymi dodatkami. Sprawia, że w takim połączeniu wnętrze jest przytulne zachowując przy tym elegancki charakter.


Szarość we wnętrzach

JADALNIA W SZAROŚCIACH

Jeśli planujemy użyć koloru szarego w pomieszczeniu słabo doświetlonym światłem naturalnym, powinniśmy zastosować jego ciepły odcień. W dobrze doświetlonych wnętrzach pięknie prezentują się szarości złamane niebieskościami. 
Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

SYPIALNIA W SZAROŚCIACH

Dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie tylko jednej ze ścian ciemniejszym kolorem. Dzięki temu wnętrze nie będzie monotonne i nabierze charakteru. 
Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

ŁAZIENKA W SZAROŚCIACH

Przy zastosowaniu odpowiednich dodatków i oświetlenia otrzymujemy bardzo stylowe wnętrze.
Szarość we wnętrzach

POKÓJ DZIECIĘCY W SZAROŚCIACH

Poniższe zdjęcia są przykładem idealnym tego, że szary może być kolorem dającym ciepło i bliskość. Te aranżacje przedstawiają wnętrza pokoju dziecięcego, pozbawiane tak dobrze znanej infantylności, a jednocześnie bardzo urocze.
Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

POZOSTAŁE POMIESZCZENIA W SZAROŚCIACH

Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach
Źródło: Kolaże wykonane są przeze mnie ze zdjęć znalezionych na pinterest.com

Na zakończenie jak mantrę będę powtarzać, że we wszystkim najważniejszy jest umiar. Nieumiejętne użycie tego jak i każdego innego koloru, może doprowadzić to tego, że będziemy się źle czuć w danym pomieszczeniu. Dlatego pamiętajmy o podstawowych zasadach:
  • Pamiętaj, że tylko jedna barwa może dominować;
  • Postaw na maksymalnie dwa dodatkowe kolory, które będą stanowiły  około 10% powierzchni. Najlepiej aby pojawiały się głównie w postaci dodatków.
Poniżej dwie aranżacje zaprzyjaźnionej pracowni utrzymane właśnie w szarej tonacji. W takich wnętrzach niewątpliwą zaletą jest możliwość kreowania na nowo przestrzeni jedynie za pomocą dodatków. Jeśli jesteście ciekawi jakie konkretnie zostały zastosowane tu materiały, piszcie, a ja uzupełnię te informacje.

Szarość we wnętrzach

Szarość we wnętrzach

Pozdrawiam


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz